Mokykla

Naujienos


 • Informuojame ir laukiame !

  Sukurta: 2018-09-10

   

  Gerbiami Tėveliai, Globėjai (Rūpintojai), maloniai kviečiame ir laukiame tėvų pedagoginio švietimo dienoje š.m. rugsėjo 14 dieną 12 valandą.

  Mokyklos administracija

 • Rugsėjis- naujo kelio pradžia

  Sukurta: 2018-09-03

   

  Pasidabinę šermukšnių karoliais, Apsiginklavę spalvingais kardeliais, Pradedam naują kelionę- Mokslo takais ir takeliais. Tam kelyje mes parklupsim, Stosim, vėl krisim ir pyksim. Bet su kiekvienu nauju žingsiu jusim, Kad savo svajonę galim pavyti! Kiekvienas rugsėjis- naujo kelio pradžia. Šis rugsėjis mūsų mokyklos benduomenei taip pat neišimtis. Juk tiek daug naujų siekių, svajonių, planų! Kaip ir kiekvienus mokslo metus, taip ir šiuos pradėjome šventomis Mišiomis, po jų mokiniai, mokytojai, tėveliai, svečiai skubėjo į mokyklą. Čia jų laukė net 5 pamokos: daug ką pakartojome, sužinojome ir išmokome. Šventiška nuotaika, mokinių šypsenos priminė, kad laukia daug įdomios veiklos, išvykų, žygių ir daug naudingų pamokų. Gerų ir prasmingų visiems 2018-2019 mokslo metų!

 • Informuojame ir laukiame !

  Sukurta: 2018-08-24

   

 • Vasaros kelionės

  Sukurta: 2018-06-30

   

  Šie metai, kaip niekad, kupini kelionių! Ir prasidėjus vasaros atostogoms, mes vis dar - keliaujam! Šį kartą, Panoterių krašto bendruomenei vykdant vaikų vasaros poilsio projektą, aplankėme Panemunių regioninio parko piliakalnius, svečiavomės Rusnėje, susipažinome su Mažosios Lietuvos regionu: pabuvojome Ventės rage, Priekulėje, Švėkšnoje...


 • Penktoji stovyklos "Jaunasis gamtininkas" diena - 2018.

  Sukurta: 2018-06-21

   

 • Ketvirtoji stovyklos "Jaunasis gamtininkas" diena - 2018

  Sukurta: 2018-06-20

   

  Ketvirtadienį stovyklos vaikai lankėsi Dino parke, įsikūrusiame netoli Vilniaus. Šiame parke vaikai artimiau susipažino su išnykusiais ropliais – dinozaurais. Turėjome galimybę pasižiūrėti kokie jie buvo dideli ir nelabai „malonūs“.

  Sužinojome, kad šiame parke eksponuojami dinozaurai yra ne tik realaus dydžio - kiekvienas iš jų turi savitą charakterį, judėjimą, elgesio manierą ir skleidžia tik jam vienam būdingą riaumojimą.
  Apžiūrėję išnykusius roplius, linksmai leidome laiką ant batutų ir važinėjomės traukinuku.

 • Trečioji stovyklos "Jaunasis gamtininkas" diena - 2018.

  Sukurta: 2018-06-19

   

  Trečiąją stovyklos dieną vaikai artimiau susipažino su gamtoje randama medžiaga- moliu. Prie stovyklos veiklos prisidėjo ir Panoterių kultūros centro darbuotoja- renginių organizatorė Joana Jankauskienė. Jaunuosius gamtininkus ji mokė lipdyti iš molio. Paplušėję gerą valandėlę, vaikai pasigamino įvairių, širdžiai mielų daiktų. Po to visi smagiai žaidė lauko žaidimus: "gaudė žuveles", "atspėk, koks tai žvėrelis', pasakojo įvairias smagias istorijas.

 • Anykščiai - 2018

  Sukurta: 2018-06-19

   

 • VASAROS VAIKŲ STOVYKLA "JAUNASIS GAMTININKAS" 2018

  Sukurta: 2018-06-18

   

  Prasidėjo vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykla „Jaunasis gamtininkas“, skirta priešmokyklinio ugdymo ir 1-4 kl. mokiniams. Jos metu vaikai penkias dienas turi galimybę smagiai praleisti vasaros atostogas.

  Pirmadienį vyko „Iškylautojo diena“ Pocynės sodyboje. Vaikai smagiai leido laiką gamtoje - turėjo galimybę ranka prisiliesti prie medžių, augalų, stebėti gyvūniją iš arti. Kaimo turizmo sodybos šeimininkai R. ir V. Pociai ne tik leido naudotis sodybos paslaugomis, žaisti įvairius žaidimus, bet ir pavaišino sočiais pietumis. Šeimininkas V. Pocius supažindino su gamtoje žaidžiamu „dažasvydžiu“, jo žaidimui naudojamu šautuvu ir leido pamiklinti kiekvienam ranką.
  Antradienį stovyklos mokiniai važiavo į ekskursiją Anykščius- Arklio muziejų. Čia vaikai susipažino su įvairiais arklio naudojamais padargais. Taip pat galėjo apžiūrėti senuosius amatus: audimo stakles, išaustas drobes, kalvystės dirbinius, puodų žiedimą.
  Be pažintinės ekskursijos jie smagiai leido laiką besisukdami karuselėmis ir jodinėdami mažuoju arkliuku poniu.

 • Pažintinė išvyka į Trakus ir Kernavę.

  Sukurta: 2018-06-15

   

  Paskutinę mokslo metų dieną mokykloje buvo organizuota papildomo ugdymo diena, skirta sportinei- turistinei veiklai. Šią dieną 10 klasės mokiniai kartu su tėvais vyko į Trakus ir Kernavę. Diena pažintinei išvykai buvo puiki. Gero pusvalandžio kelionė laivu Trakų ežerais, klausantis audiogido pasakojimų apie Trakų istoriją, paliko puikų įspūdį. Taip pat jautėmės gana pakiliai sėdėdami priėmimų salėje, kurioje ir dabar vyksta valstybiniai renginiai.

  Kernavėje užkopėme į du piliakalnius, apsilankėme naujame muziejuje, kur susipažinome su archeologinių kasinėjimų Kernavėje istorija, įdomiais eksponatais.
  Keliaujant po Lietuvą, reikia būtinai sugrįžti į tas pačias vietas po kelerių metų, kad pamatytum pokyčius, vykstančius šalia mūsų, kad galėtum vertinti Lietuvą taip, kaip ją vertina iš užsienio atvykę svečiai.

Laisvos darbo vietos

Vadovaudamasi Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680,

Jonavos r. Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla darbui nuo 2018 m. rugsėjo 3 d. ieško muzikos mokytojo, darbui ne pilnu etatu.

Darbo sutartis: neterminuota.

Kvalifikaciniai reikalavimai:

Aukštasis universitetinis išsilavinimas, muzikos mokytojo kvalifikacija;

Informacinių ir komunikacinių technologijų valdymas;

Geri bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje įgūdžiai, atsakingumas;

Dokumentai, kuriuos būtina pateikti:

prašymas leisti dalyvauti atrankoje;

asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;

išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopija;

gyvenimo aprašymas (CV);

muzikos mokytojo kvalifikaciją patvirtinanti dokumento kopija;

Pretendentai gali papildomai pateikti buvusių darboviečių rekomendacijas.

Dokumentų pateikimas:

dokumentai pateikiami elektroniniu paštu mokpanoteriai@gmail.com arba asmeniškai (P.Vaičiūno 32, Panoterių mstl., Jonavos r.) iki 2018 m. rugpjūčio 17 d. įskaitytinai;

dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinti grąžinami pretendentui.

Pretendentų atranka:

pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2018 m. rugpjūčio 20 dieną 10 valandą;

pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami iš karto po atrankos.

Telefonas pasiteirauti: (8 349) 47330

Tvarkaraščiai

 • Jonavos rajono Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos pradinių klasių pamokų tvarkaraštis 2017-2018 m.m.
 • Jonavos rajono Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos pamokų tvarkaraštis 2017-2018 m.m.
 • Jonavos rajono Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo ( būrelių) veiklos tvarkaraštis 2017-2018 m.m.

Istorija

1909 metais Pasodos kaime įsteigta Mankūnų pradžios mokykla – Panoterių mokyklos pirmtakas. Joje mokėsi 43 mokiniai. Pirmas mokyklos mokytojas buvo Josifas Šipovičius.

Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui dvarininkė Viktorija Domeikienė, palikusi dvarą ir namus Panoteriuose, evakavosi į Rusijos gilumą. Mokytojas taip pat pasitraukė. Panoterių gyventojai iš Pasodos kaimo perkraustė mokyklą į V. Domeikienės tuščią patalpą karčemoje. Pirmas Panoterių pradžios mokyklos mokytojas buvo Jonas Misiūnas, turėjęs gerą dalykinį pasiruošimą. Čia mokytojavo P. Vaičiūno brolis, kuris vėliau tapo gydytoju

1915 - 1916 metais mokykloje buvo 70 mokinių.

Padidėjus mokinių skaičiui, Panoterių pradžios mokykla peraugo į dvikomplektę. 1918 -1919 metais į mokyklą buvo paskirta mokytoja Marė Triponaitė, o 1919 metų pradžioje – kita mokytoja Sofija Montvydaitė. Mokykloje tuo metu mokėsi 130 mokinių.

Privalomas mokymas Panoterių valsčiuje buvo įvestas 1931 m. balandžio 29 d.

1930 - 1934 metais mokykloje dirbo žymus Geležinio Vilko būrio partizanas Juozas Šibaila su žmona Ona Šibailiene.

1935 metais Panoteriuose buvo pastatytas naujas medinis mokyklos pastatas.

1938 - 1939 metais jau veikė 4 komplektų pradžios mokykla su šešiais skyriais.

1944 - 1945 metais šalia pradžios mokyklos įkurta progimnazija. Jos direktoriumi buvo Antanas Strazdas.

1946 - 1947 metais Panoterių valsčiuje veikė jau 9 pradžios mokyklos: Panoterių, Milagainių, Boreišių, Bagužių, Pasodos, Juodlaukio, Remiūnų, Lokėnų ir Bukinių. Jas lankė 620 mokinių. Panoterių progimnazijoje ir pradžios mokykloje mokėsi 228 mokiniai.

1949 - 1950 metais progimnazija ir pradžios mokykla buvo pertvarkyta į septynmetę mokyklą.

1956 - 1957 metais Panoterių septynmetė mokykla peraugo į vidurinę. Išleistos 34 abiturientų laidos. Iš jų aukso medaliu baigė 4 mokiniai, sidabro – 7 mokiniai, 82 abiturientams už labai gerą atskirų dalykų mokymąsi įteikti pagyrimo raštai.

1967 metais spalio 14 d. atidarytas naujas mūrinis mokyklos pastatas.

1990 metais liepos 11 d. minint poeto ir dramaturgo P. Vaičiūno 100- metį, mokyklai suteiktas mūsų kraštiečio Petro Vaičiūno vardas.

Sumažėjus mokinių skaičiui 1994 metais rugsėjo 1 d. vidurinė mokykla reorganizuota į pagrindinę mokyklą. Nuo 1997 m. ji- dešimtmetė. 2000 m. išleista pirmoji dešimtokų laida. Šiandien mokykloje mokosi 130 mokinių, dirba 22 mokytojai, veikia 18 papildomo ugdymo būrelių. Mokiniai mokykloje mokosi pažinti savo aplinką, kuria, dainuoja, šoka, sportuoja, gilinasi į informacinių technologijų pasaulį. Šalia jų visuomet yra patyrę mokytojai, kurie parems, patars, nurodys. Mokykloje vyksta rajoniniai renginiai, seminarai, mokytojai dalijasi savo patirtimi, kiekvienais metais organizuojamas rajoninis bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių kūrybos konkursas, skirtas Petro Vaičiūnui atminti. mokykla dalyvauja MTP.

Daugiau nei 30 metų šioje mokykloje dirbo mokytojai Birutė ir Juozas Arlauskai, Adelė ir Stasys Bagdonavičiai, Janina Gečiauskienė, Elena ir Jonas Kazanavičiai, Aleksandra ir Vytautas Kilijonai, Joana Miknevičienė., Elena ir Vytautas Umbrasai.

Jau 33 metus dirba matematikos mokytoja Danutė Želvienė, 20 metų – biologijos ir chemijos mokytoja Audronė Gruodienė, muzikos mokytoja Leonora Veselkienė, lietuvių kalbos mokytoja Audronė Žagunienė.

Progimnazijos direktoriai buvo Antanas Strazdas, Antanina Kiškytė-Kišonienė, Valerija Keturkaitė-Zajančkauskienė, Jonas Žvirblis.

Vidurinės mokyklos direktoriais buvo Jonas Kazanavičius, Vilhelma Norvaišaitė-Lasauskienė. 1962 09 01 - 1988 09 01 direktoriumi dirbo Vytautas Umbrasas, nuo 1988 09 01 iki 2004 02 02 mokyklos direktore dirbo Rūta Sodaitienė. O nuo 2004 04 30 mokyklai vadovauja Liuda Urbonienė.

Muziejus

Mokyklos muziejaus užuomazgos siekia 1985 m., kai geografijos ir istorijos  mokytoja V. Brimerienė pradėjo rinkti Panoterių krašto žmonių buities eksponatus ir talpino istorijos kabinete. 2004 m. mokyklos muziejus įtrauktas į respublikinį mokyklinių muziejų katalogą.  Pastačius mokyklos priestatą 2005 m., muziejaus eksponatai perkelti į atskirą patalpą. Nors jame  vyko pamokos, bet užteko vietos ir turimiems eksponatams.

Muziejuje vyksta įvairių dalykų pamokos: muzikos, dailės, pasaulio pažinimo, gamtos ir žmogaus, istorijos ir kt. Ypač suaktyvėja muziejaus veikla , rengiant jau penkerius metus projektą ,,Diena muziejuje“, skirtą Valstybės dienai- vasario 16. Muziejaus archyvais buvo naudojamasi, rengiant knygą ,,Panoterių mokyklai 100“. Muziejaus dalis medžiagos yra patalpinta koridoriuose. Todėl mokyklos svečiams pateikiam mokyklos istorija. Rengiantis mokyklos 105 metų paminėjimui, muziejaus archyvinė medžiaga vėl bus naudojama.

Atributika


Mokyklos himnas

Skubėki

Kol sprogdo krūtinę jaunystė,
Kol nerimas širdį gaivina
Skubėki, kaip žiedas pražysti,
Ieškoki, kas dieną dabina.

Neliūski, jei rytmetį tavo
Juodieji šešėliai apklotų,
Kam kartą žydrynė švytavo,
Tas amžiais ilgėsis jos plotų.

Skubėki, į tolį keliauti
Kol sielai pasaulis per mažas,
Kol niekam nemoki vergauti
Kol supasi saulių miražas.

Kol neša į tolį keliauti,
Kol aušros krūtinę gaivina
Skubėki, kaip žiedas pražysti
Ieškoki, kas dieną dabina.

P. Vaičiūnas

Mokyklos vėliava

Mokyklos ženkliukas

 

Mokyklos emblema