Mokykla

Naujienos


 • “Tėvų linija” – profesionalių psichologų konsultacijos tėvams

  Sukurta: 2017-09-28

   

  Paramos vaikams centras pradeda naują Lietuvoje iniciatyvą – konsultacijas telefonu tėvams, įtėviams, globėjams pozityvios tėvystės klausimais.

  Nuo spalio 2 d. kiekvieną vakarą, darbo dienomis 17-21 val., paskambinę nemokamu numeriu 800 900 12, tėvai galės su psichologu pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais.

  “Vis daugiau tėvų Lietuvoje atranda prasmę ir džiaugsmą tėvystėje, tačiau dar nemažai suaugusių žmonių jaučiasi pasimetę, nežino, kodėl vaikams svarbios ribos ir disciplina, kaip ugdyti socialinius emocinius įgūdžius, koks sūnaus ar dukros elgesys yra tinkamas, kodėl būtina susivaldyti ir nepradėti šaukti ar tuo labiau pliaukštelėti”, - sako Paramos vaikams centro vadovė, psichologė Aušra Kurienė.

  “Tėvų linijoje” budintys psichologai padės tėvams suprasti, kodėl tam tikroje situacijoje vaikas elgiasi vienaip arba kitaip ir kaip suaugusiems žmonėms derėtų reaguoti, ką sakyti ar daryti, kad situacija netaptų konfliktine. Konsultacijos metu specialistai patars dėl dažnai kylančių klausimų įvairiais vaiko amžiaus tarpsniais, kartu su tėvais ieškos tinkamiausio konkrečios problemos sprendimo.

  Telefonu konsultuoti pasirengę profesionalai padės tėvams nusiraminti, o jeigu reikės, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.

  “Tėvų linija" – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos "Už saugią Lietuvą" dalis.

  http://www.pvc.lt/lt/naujienos/397-tevu-linija-profesionaliu-psichologu-konsultacijos-tevams

 • Judumo savaitė 2017

  Sukurta: 2017-09-20

   

  Europos judumo savaitės renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Mūsų mokykla taip pat aktyviai įsijungė šiai veiklai.

  Pradinių klasių mokiniai dalyvavo judumo savaitės ,,Sportuojame gamtoje'' veikloje, o 5-10 klasių moksleiviai varžėsi Europos judumo savaitei skirtose sportinėse orientacinėse varžybose.

 • Moksleivių tėvelių dėmesiui!

  Sukurta: 2017-09-18

   

  Gerbiami tėveliai,

  š.m. rugsėjo 22 d. 12 valandą Jūsų laukiame mokykloje, tėvų pedagoginio švietimo dienoje. Maloniai kviečiame dalyvauti!

  Mokyklos administracija.

 • ,,Rugsėjo 1- osios traukinys"

  Sukurta: 2017-09-01

   

  Šias metais Rugsėjo 1-ąją mokykla pasitiko pasipuošusi, išgražėjusi: pakeistos kabinetų durys, pirmojo aukšto klasėse nauja grindų danga. Išgražėję naujuosius mokslo metus pasitiko ir moksleiviai: šiemet pirmąkart visi pasipuošė nauja mokykline uniforma .

  Mokslo metų pradžios šventę savo apsilankymu pagerbė Jonavos rajono Šilų seniūnijos seniūnė Ingrida Malciuvienė. Mokyklos bendruomenę vizitu pradžiugino ir Jonavos rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Violeta Kolesnikienė. Džiaugiamės gražia švente ir linkime visiems gerų, turiningų ir prasmingų naujų Mokslo metų.

 • Svarbi informacija tėveliams

  Sukurta: 2017-08-04

   

  Gerbiami tėveliai,

  pateikiame Jums svarbią informaciją: 2017 m. liepos 27 d. Jonavos rajono Savivaldybės Taryboje priimtus sprendimus.

  Prašome susipažinti

  TS Dėl pailgintos dienos grupės

  TS Dėl Atlyginimo dydžio už IUPU (daliniis pakeitimas)

  Mokyklos administracija

 • Jaunųjų mokyklos paramedikų varžybos,

  Sukurta: 2017-05-25

   

  Gegužės 22 d. Jonavos „Neries“ pagrindinėje mokykloje vyko Jaunųjų mokyklos paramedikų varžybos, kuriose savo jėgas atvyko išbandyti net 6 komandos iš Jonavos ir Aukštadvario mokyklų. Šauniai Panoterių P. Vaičiūno pagrindinės mokyklos paramedikų komandai - Agnei Matusaitei, Gabijai Celkiavičiūtei, Žanetai Volosenkinaitei, Janinai Balsiūnaitei, - teko dar kartą pasitikrinti pirmos pagalbos teikimo žinias, budrumą, gebėjimą dirbti komandoje. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos merginų komanda varžybose pasirodė labai gerai ir iškovojo III-ąją vietą. II-ąją vietą laimėjo „Neries“ pagrindinės mokyklos komandą, o I-ąją vietą laimėjo komanda iš Aukštadvario. Prizines vietas iškovojusios komandos gavo bilietą į respublikines varžybas, kurios bus organizuojamos Varėnos rajone š.m. birželio 9-11 dienomis.

  Nelaimingų atsitikimų mokykloje metu jaunųjų mokyklos paramedikų komanda galės suteikti pirmąją pagalbą ir būti visuomenės sveikatos priežiūros specialisto ar mokytojo pagalbininkais.


  Visuomenės sveikatos priežiūros spec. I. Kazokienė

  Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla nuotrauka.
 • Stovykla „Turisto kuprinė"

  Sukurta: 2017-05-14

   

  Džiaugiamės, jog mūsų mokykloje š.m.birželio 5-9 d. bus organizuojama kraštotyrinė, dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla "Turisto kuprinė". Stovyklos metu mokiniai pažins savo kraštą, keliaus į turistinius žygius, bendraus ir bendradarbiaus su Upninkų pagrininės mokyklos mokiniais, bei apsilankys Krekenavoje, Pašilių stumbryne, Nevėžio upės slėnio pažintiniame take, Dubravos rezervacinėje apyrubėje ir daugelyje kitų vietų, kur jų lauks individualios ir komandinės užduotys. Džiaugiamės, jog prie šio projekto įgyvendinimo prisideda Jonavos rajono savivaldybė, projekto įgyvendinimui skyrusi 300 eur finansavimą, bei kraštiečiai, kaimo- turizmo sodyba „Pocynė“, o kartu bendradarbiauti sutinka Upninkų pagrindinė mokykla. Mes tikime, jog gamtos, savo krašto pažinimas gali padėti formuoti moksleivių pilietiškumą, tautinį identitetą, praplėsti akiratį taip ugdant jų kultūrinį sąmoningumą. Aktyvus laisvalaikio praleidimas padės stiprinti moksleivių socialinį atsakingumą, lavins bei ugdys aplinkai draugiško turistavimo, bei sveikos gyvensenos įgūdžius. Taigi, kviečiame mokinius aktyviai dalyvauti vaikų vasaros stovyklos veikloje!..

 • Festivalis „ Giesmių giesmelė – 2017"

  Sukurta: 2017-05-06

   

  Mokyklos „Dainų“ ansamblis dalyvavo respublikiniame vaikų ir jaunimo konkurse - festivalyje Giesmių giesmelė – 2017 „Jo Vardą aukštinkim giesmėj“.

  Mažieji dalyviai buvo apdovanoti Kauno Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio parapijos klebono kunigo Dainiaus Lukonaičio padėkos raštu.
  Dėkojame mokyklos dainorėliams už šaunų pasirodymą konkurse.

  Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla nuotrauka.
 • Sveikinimai MAMOMS

  Sukurta: 2017-05-06

   

  „Neveltui sakoma, jog Dievas nespėja visais pasirūpinti, todėl jis sukūrė Mamas.“

  Saulėtą, labai šiltą gegužės 5 dieną Panoterių kultūros namuose skambėjo eilės, sveikinimai, dainos. Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės „Nykštukas“ vaikai ir vyresnieji mokiniai sveikino ir dėkojo mamoms už begalinę meilę, rūpestį, neįkainojamus patarimus, bemieges naktis. Panoterių kultūros centro estradinio ansamblio „Pianissimo“ atlikėjos dovanojo visiems žiūrovams romantiškas melodijas. Mokyklos direktorė Liuda Urbonienė, Šilų seniūnijos seniūnė Ingrida Malciuvienė, Panoterių krašto bendruomenės pirmininkė Audronė Gruodienė visoms susirinkusioms mamoms ir močiutėms siuntė kuo šilčiausius sveikinimus ir linkėjimus.

 • Pasirūpinkime savo sveikata

  Sukurta: 2017-04-22

   

  Balandžio 7 d. – Pasaulinė sveikatos diena, todėl Jonavos rajono Panoterių P. Vaičiūno pagrindinėje mokykloje, jau trečius metus iš eilės vyko renginys „Pasirūpinkime savo sveikata - 2017“. Per šį renginį mokyklos bendruomenės nariai sužinojo, kas yra kūno masės indeksas, ar jo neviršija, ką daryti, kad plaučiai būtų sveiki ir stiprios rankos. Galėjo pasitikrinti koordinaciją ir pasimatuoti ūgį, svorį, kraujospūdį. Mokyklos bendruomenei ši diena patiko, greitai ir turiningai praėjo ilgosios pertraukos.

  Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I. Kazokienė

Laisvos darbo vietos

Vadovaudamasi Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680,

Jonavos r. Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla darbui nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. ieško mokytojų, darbui ne pilnu krūviu, užimti :

  -Dailės mokytojo pareigoms

  -Informacinių technologijų mokytojo pareigoms

  -Priešmokyklinio ugdymo pedagogo pareigoms

  -Istorijos mokytojo pareigoms.

Darbo sutartis: neterminuota.

Kvalifikaciniai reikalavimai:

Aukštasis universitetinis išsilavinimas, mokytojo kvalifikacija;

Informacinių ir komunikacinių technologijų valdymas;

Geri bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje įgūdžiai, atsakingumas;

Privalumas –įgyta kvalifikacinė kategorija.

Dokumentai, kuriuos būtina pateikti:

prašymas leisti dalyvauti atrankoje;

asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;

išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopija;

gyvenimo aprašymas (CV);

pedagogo kvalifikaciją patvirtinanti dokumento kopija ar pedagoginių ir psichologinių žinių kursų išklausymo dokumento kopija (tik tuo atveju, kai tai neatsispindi išsilavinimą patvirtinančiame dokumente).

Pretendentai gali papildomai pateikti buvusių darboviečių rekomendacijas.

Dokumentų pateikimas:

dokumentai pateikiami elektroniniu paštu mokpanoteriai@gmail.com arba asmeniškai (P.Vaičiūno 32, Panoterių mstl., Jonavos r.) iki 2017 m. rugpjūčio 24 d. įskaitytinai;

dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinti grąžinami pretendentui.

Pretendentų atranka:

pretendentai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus, kviečiami į pokalbį 2017 m. rugpjūčio 25 dieną 10 valandą;

pretendentai apie priėmimo rezultatus informuojami iš karto po atrankos.

Telefonas pasiteirauti: (8 349) 47330

Tvarkaraščiai

 • Jonavos rajono Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos pradinių klasių pamokų tvarkaraštis 2016-2017 m.m.
 • Jonavos rajono Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos pamokų tvarkaraštis 2016-2017 m.m.
 • Jonavos rajono Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo ( būrelių) veiklos tvarkaraštis 2016-2017 m.m.

Istorija

1909 metais Pasodos kaime įsteigta Mankūnų pradžios mokykla – Panoterių mokyklos pirmtakas. Joje mokėsi 43 mokiniai. Pirmas mokyklos mokytojas buvo Josifas Šipovičius.

Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui dvarininkė Viktorija Domeikienė, palikusi dvarą ir namus Panoteriuose, evakavosi į Rusijos gilumą. Mokytojas taip pat pasitraukė. Panoterių gyventojai iš Pasodos kaimo perkraustė mokyklą į V. Domeikienės tuščią patalpą karčemoje. Pirmas Panoterių pradžios mokyklos mokytojas buvo Jonas Misiūnas, turėjęs gerą dalykinį pasiruošimą. Čia mokytojavo P. Vaičiūno brolis, kuris vėliau tapo gydytoju

1915 - 1916 metais mokykloje buvo 70 mokinių.

Padidėjus mokinių skaičiui, Panoterių pradžios mokykla peraugo į dvikomplektę. 1918 -1919 metais į mokyklą buvo paskirta mokytoja Marė Triponaitė, o 1919 metų pradžioje – kita mokytoja Sofija Montvydaitė. Mokykloje tuo metu mokėsi 130 mokinių.

Privalomas mokymas Panoterių valsčiuje buvo įvestas 1931 m. balandžio 29 d.

1930 - 1934 metais mokykloje dirbo žymus Geležinio Vilko būrio partizanas Juozas Šibaila su žmona Ona Šibailiene.

1935 metais Panoteriuose buvo pastatytas naujas medinis mokyklos pastatas.

1938 - 1939 metais jau veikė 4 komplektų pradžios mokykla su šešiais skyriais.

1944 - 1945 metais šalia pradžios mokyklos įkurta progimnazija. Jos direktoriumi buvo Antanas Strazdas.

1946 - 1947 metais Panoterių valsčiuje veikė jau 9 pradžios mokyklos: Panoterių, Milagainių, Boreišių, Bagužių, Pasodos, Juodlaukio, Remiūnų, Lokėnų ir Bukinių. Jas lankė 620 mokinių. Panoterių progimnazijoje ir pradžios mokykloje mokėsi 228 mokiniai.

1949 - 1950 metais progimnazija ir pradžios mokykla buvo pertvarkyta į septynmetę mokyklą.

1956 - 1957 metais Panoterių septynmetė mokykla peraugo į vidurinę. Išleistos 34 abiturientų laidos. Iš jų aukso medaliu baigė 4 mokiniai, sidabro – 7 mokiniai, 82 abiturientams už labai gerą atskirų dalykų mokymąsi įteikti pagyrimo raštai.

1967 metais spalio 14 d. atidarytas naujas mūrinis mokyklos pastatas.

1990 metais liepos 11 d. minint poeto ir dramaturgo P. Vaičiūno 100- metį, mokyklai suteiktas mūsų kraštiečio Petro Vaičiūno vardas.

Sumažėjus mokinių skaičiui 1994 metais rugsėjo 1 d. vidurinė mokykla reorganizuota į pagrindinę mokyklą. Nuo 1997 m. ji- dešimtmetė. 2000 m. išleista pirmoji dešimtokų laida. Šiandien mokykloje mokosi 130 mokinių, dirba 22 mokytojai, veikia 18 papildomo ugdymo būrelių. Mokiniai mokykloje mokosi pažinti savo aplinką, kuria, dainuoja, šoka, sportuoja, gilinasi į informacinių technologijų pasaulį. Šalia jų visuomet yra patyrę mokytojai, kurie parems, patars, nurodys. Mokykloje vyksta rajoniniai renginiai, seminarai, mokytojai dalijasi savo patirtimi, kiekvienais metais organizuojamas rajoninis bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių kūrybos konkursas, skirtas Petro Vaičiūnui atminti. mokykla dalyvauja MTP.

Daugiau nei 30 metų šioje mokykloje dirbo mokytojai Birutė ir Juozas Arlauskai, Adelė ir Stasys Bagdonavičiai, Janina Gečiauskienė, Elena ir Jonas Kazanavičiai, Aleksandra ir Vytautas Kilijonai, Joana Miknevičienė., Elena ir Vytautas Umbrasai.

Jau 33 metus dirba matematikos mokytoja Danutė Želvienė, 20 metų – biologijos ir chemijos mokytoja Audronė Gruodienė, muzikos mokytoja Leonora Veselkienė, lietuvių kalbos mokytoja Audronė Žagunienė.

Progimnazijos direktoriai buvo Antanas Strazdas, Antanina Kiškytė-Kišonienė, Valerija Keturkaitė-Zajančkauskienė, Jonas Žvirblis.

Vidurinės mokyklos direktoriais buvo Jonas Kazanavičius, Vilhelma Norvaišaitė-Lasauskienė. 1962 09 01 - 1988 09 01 direktoriumi dirbo Vytautas Umbrasas, nuo 1988 09 01 iki 2004 02 02 mokyklos direktore dirbo Rūta Sodaitienė. O nuo 2004 04 30 mokyklai vadovauja Liuda Urbonienė.

Muziejus

Mokyklos muziejaus užuomazgos siekia 1985 m., kai geografijos ir istorijos  mokytoja V. Brimerienė pradėjo rinkti Panoterių krašto žmonių buities eksponatus ir talpino istorijos kabinete. 2004 m. mokyklos muziejus įtrauktas į respublikinį mokyklinių muziejų katalogą.  Pastačius mokyklos priestatą 2005 m., muziejaus eksponatai perkelti į atskirą patalpą. Nors jame  vyko pamokos, bet užteko vietos ir turimiems eksponatams.

Muziejuje vyksta įvairių dalykų pamokos: muzikos, dailės, pasaulio pažinimo, gamtos ir žmogaus, istorijos ir kt. Ypač suaktyvėja muziejaus veikla , rengiant jau penkerius metus projektą ,,Diena muziejuje“, skirtą Valstybės dienai- vasario 16. Muziejaus archyvais buvo naudojamasi, rengiant knygą ,,Panoterių mokyklai 100“. Muziejaus dalis medžiagos yra patalpinta koridoriuose. Todėl mokyklos svečiams pateikiam mokyklos istorija. Rengiantis mokyklos 105 metų paminėjimui, muziejaus archyvinė medžiaga vėl bus naudojama.

Atributika


Mokyklos himnas

Skubėki

Kol sprogdo krūtinę jaunystė,
Kol nerimas širdį gaivina
Skubėki, kaip žiedas pražysti,
Ieškoki, kas dieną dabina.

Neliūski, jei rytmetį tavo
Juodieji šešėliai apklotų,
Kam kartą žydrynė švytavo,
Tas amžiais ilgėsis jos plotų.

Skubėki, į tolį keliauti
Kol sielai pasaulis per mažas,
Kol niekam nemoki vergauti
Kol supasi saulių miražas.

Kol neša į tolį keliauti,
Kol aušros krūtinę gaivina
Skubėki, kaip žiedas pražysti
Ieškoki, kas dieną dabina.

P. Vaičiūnas

Mokyklos vėliava

Mokyklos ženkliukas

 

Mokyklos emblema